Istorinis įvykis Lietuvos meno rinkoje: parduotas Čiurlionio kūrinys

Praėjusią savaitę Lietuvos meno pasaulyje įvyko itin retas įvykis – didžiausias Lietuvoje modernaus šiuolaikinio meno kūrinio pardavimas. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 1906 m. fluoroforto technika sukurtas kūrinys „Apsnigtas kaimas“ privačiam Lietuvos kolekcininkui parduotas už rekordinę 150 000 Eur sumą. M. K. Čiurlionio kūrinys meno rinkoje yra itin išskirtinis atvejis, be to, šis darbas yra paties menininko ranka pasirašytas „CZURLANIS“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.


M. K. Čiurlionio kūrinys „Apsnigtas kaimas“, dailininkų sąrašas
© Organizacijos archyvas

„Šis įvykis yra išties svarbus. Po M. K. Čiurlionio mirties beveik visi jo kūriniai buvo perimti ir perduoti įsteigtam jo vardo muziejui. Būtent dėl šios priežasties jo kūrinių rinkoje praktiškai nėra. Manau, kad „Apsnigtas kaimas“ greitai kainuos kur kas daugiau, nes jis turi visus investicijai patrauklaus meno kūrinio aspektus: tai iškiliausio ir itin reto mūsų menininko kūrinys, kolekcinis ir, kaip beskambėtų, dar turintis gana plačius kainos augimo horizontus. Tam suprasti reikia matyti visą bendrą meno rinkos kontekstą, kur iškilių ir dar produktyviai kuriančių menininkų tiražinių grafikos darbų kainos siekia iki kelių milijonų eurų“, – teigia sandėryje dalyvavusios galerijos „Arty Cube“ vadovas dr. Laurynas Jonušauskas.

Šis M. K Čiurlionio kūrinys yra Varšuvos dailės mokyklos 11 darbų rinkinyje. Žinoma, kad yra išlikę tik du tokie rinkiniai. Antrasis yra Krokuvos muziejuje.

„Šiuo sandėriu yra pakelta Lietuvos meno kūrinių pardavimo kartelė, nors kaimyninėse šalyse, tarkim Lenkijoje, iškiliausių menininkų kūriniai kainuoja dešimtimis kartų daugiau“, – sako dr. L. Jonušauskas.

Skaitykite daugiau: Delfi Kultūra

Sistema ir dizainas: Jonas Lekevičius