Testas. „Pažinkime Čiurlionį, pasveikinkime muziejų“

M. K. Čiurlionio vardu pavadintas muziejus šiemet švenčia 100-metį. Ką geriausio galima padovanoti jubiliatui?

Vienoje pirmųjų Lietuvių dailės parodų, kurioje buvo eksponuojami ir Čiurlionio paveikslai, dailininkas išgirdo besikalbant dvi paneles: „Norėčiau žinoti, kas darosi tokio dailininko galvoje. Viskas čia sukasi… Turbūt ir pats autorius, Dievai žino, į ką panašus?“. „Panašus į slibiną, kuris ryja mergeles, – atsakęs čia pat stovėjęs Čiurlionis. – Aš jį pažįstu. Nepykit“. Mes, regis, irgi pažįstame. Bet dažniau kaip Lietuvių kultūros ikoną, bet ne kaip gyvą, šiltą žmogų, asmenybę, pasak Aleksandro Benua, dvelkusią „kažkuo nepaprastai vertingu ir meiliu“. Dovana muziejui tebūna pažintis su iškiliu menininku per testą, kurio atsakymuose atsiskleidžia ir plačiai žinomi dalykai, ir iškalbingos dailininko ir kompozitoriaus gyvenimo detalės, svajonės, įpročiai, charakteris.

LRYTAS.LT portale viktorinos iniciatoriai Avenueart sveikina muziejų ir kviečia dalyvauti viktorinoje „Pažinkime Čiurlionį, pasveikinkime muziejų“. Teisingai atsakiusių ir užsiregistravusių į 16 ir daugiau klausimų lauks vertingi prizai:

  • Šilkinė žoržeto skara (87x87cm) su M.K. Čiurlionio paveikslo „Angelėliai. Rojus“ atvaizdu, apsiūta rankomis ir įpakuota į dovanų dėžutę.  
  • Dvi Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus neterminuoto naudojimo bičiulio kortelės, suteikiančios galimybę nemokamai lankytis muziejaus dailės padaliniuose.
  • Dešimt  M. K. Čiurlionio atvirukų komplektų.

Konkursas vyksta iki gegužės 1 d. Laimėtojai burtų keliu bus išrinkti gegužės 3 d.

Testą inicijuoja – Avenueart , partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Informacinis partneris – naujienų portalas lrytas.lt.

Skaitykite daugiau ir tekstą atlikite – ČIA.


Sistema ir dizainas: Jonas Lekevičius