Garsus flamandų žurnalistas: apie Čiurlionį metas sužinoti visam pasauliui

Straipsnis publikuotas 2020.05.02 LRT portale. Straipsnio autorius Mindaugas Klusas.

Belgijoje gyvenantis žymus flamandų kultūros veikėjas, dainininkas, TV laidų vedėjas ir žurnalistas Kurtas Van Eeghemas taip žavisi Lietuva, kad apie ją jau rašo antrą knygą. Šįkart jo akiratyje – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. „Jis žinomas Varšuvoje, Baltijos šalyse, Rusijoje. Atėjo metas apie šį talentingą vyrą sužinoti visam pasauliui“, – nei daugiau, nei mažiau – taip ir pasakė LRT.lt pašnekovas.

Kurtas Van Eeghemas / Asmeninio archyvo nuotr.

2018-aisiais K. Van Eeghemas ne vieną mėnesį praleido Lietuvoje, lankė šalies muziejus, teatrus, kino renginius, meno festivalius, domėjosi istorija, pabuvojo įvairiuose Lietuvos miestuose. Po metų K. Van Eeghemas parašė knygą „Lietuva. Kelionė į nepažinta“, bene vienintelę tokio turinio knygą flamandų kalba. Tėvynainiams jis skaito paskaitas apie Lietuvą, ragindamas būtinai pamatyti šį kraštą. Per viešnagę apsilankęs Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje žymusis flamandas susižavėjo šio menininko genijumi. „Kai pirmą kartą Kaune pamačiau Čiurlionio darbus, labai susigraudinau. Jo kūrinių grožis mane labai sujaudino. Kaip įdomiai kūrėjas matė pasaulį! Iškart pajutau, kad tai žmogus, apie kurį turiu parašyti. Įdomi ne tik jo kūryba. Jo gyvenimas buvo labai įdomus, bet sudėtingas, o man patinka sudėtingi dalykai“, – teigė K. Van Eeghemas.

Po Kauno tą pačią savaitę Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje išgirdo M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“ – tai buvo dar vienas postūmis. Čiurlioniški įspūdžiai tą savaitę nesibaigė – flamandas apsilankė Varėnoje, žavėjosi pietinės Lietuvos kraštovaizdžiais, turėjusiais tokios svarbos lietuvių tapytojui ir kompozitoriui.

„Visa jo kūryba semiasi gyvybės iš šių vietų“, – buvo įsitikinęs LRT.lt kalbintas flamandų žurnalistas.

Visą staipsnį skaitykite LRT.lt

Lietuvos ambasada Belgijoje / Lithuanian Embassy to Belgium and Luxembourg Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame pats Kurtas Van Eeghemas pristato būsimos knygos apie M. K. Čiurlionį kūrimo procesą. (Vaizdo įrašas anglų kalba)

✍️🎼 Brangus Lietuvos draugas, flamandų žurnalistas, kultūros specialistas ir knygos "Lietuva: kelionė į nepažinta" autorius Kurt Van Eeghem dalijasi savo karantino kasdienybe rašant knygą apie Mikalojus Konstantinas Čiurlionis! A dear friend of Lithuania, well-known Flemish journalist, culture specialist and author of the book "Lithuania: a travel to unknown" Kurt van Eeghem shares some of the moments of his quarantine life while writing a new book about Lithuanian composer and artist M. K. Čiurlionis!LRT Užsienio reikalų ministerija Keliauk Lietuvoje Kultūros ministerija

Posted by Lietuvos ambasada Belgijoje / Lithuanian Embassy to Belgium and Luxembourg on Tuesday, April 28, 2020

Sistema ir dizainas: Jonas Lekevičius