Pirmasis „Nacionalinis M. K. Čiurlionio kultūros kelias“ sujungė septynis Lietuvos miestus

2019 m. gegužės 24 dieną renginiais Varėnoje ir Senojoje Varėnoje buvo pažymėtas nacionalinio Lietuvos kultūros kelio „Čiurlionio kelias“ atidarymas, taip pat startavo kultūrinės topografijos meno savaitė „Čiurlionio Lietuva“.

Pirmąją kultūrinę kelionę M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos vietomis gegužės 24 – 31 dienomis sumanė prof. Rokas Zubovas, aktualizuodamas istorinį faktą, jog M. K. Čiurlionis su broliais Stasiu ir Jonu 1907 m. gegužės 24 dieną su jų pačių pasidirbintu laiveliu išplaukė iš Druskininkų Nemunu į Jurbarką, veždami M. K. Čiurlionio sukurtą paveikslą „Šv. Rokas“, kurį dailininkui užsakė Jurbarko parapijos klebonas baigiamai statyti neogotikinei bažnyčiai. Jų kelionė laiveliu su paveikslu baigėsi Kaune, o į Druskininkus broliai grįžo traukiniu Sekminių rytą.

„Čiurlionio kelias“ – tęsiasi 487 km. ir susieja Varėną, Druskininkus, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą, šiuose miestuose veikiančias nacionalines, valstybines bei savivaldybių kultūros įstaigas ir nevyriausybines organizacijas, kurios siūlo lankyti M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą aktualizuojančius objektus, susipažinti su M. K. Čiurlionio atminties ženklais, dalyvauti specialiuosiuose meno ir edukacijos bei kultūros turizmo projektuose.

Čiurlionio kelio maršrute dalyvaujančios institucijos siūlo bendrąsias paslaugas (teminės ekskursijos, edukaciniai renginiai, ekspozicijos, parodos, prezentacijos) ištisus metus, o specialiuosius projektus (muzikos festivalius, meno savaites, plenerus, konferencijas, meistriškumo kursus, kūrybines stovyklas, kultūrinius susitikimus ir kt.) – atskiromis datomis.

Nuolatinėje „Čiurlionio kelio“ programoje lankytis ir dalyvauti renginiuose kviečia Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio galerija Kaune ir M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose), Lietuvos dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija Vilniuje ir Gintaro muziejus Palangoje), Druskininkų miesto muziejus, Čiurlionio namai Vilniuje, Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Varėnos kultūros centras, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus Plungėje, Palangos kurorto muziejus ir jų partneriai.

Taip pat visas naujienas ir informaciją apie „Čiurlionio kelio“ renginius galite rasti 2019 m. sukurtoje oficialioje nacionalinio Čiurlionio kelio interneto svetainė www.ciurlioniokelias.lt

Sistema ir dizainas: Jonas Lekevičius