Apie Čiurlionį ir kitus genijus

Gegužės 11-12 d. Vilniuje, LR Seime ir „Piano.lt“ salėje, vyks menotyrininko ir muziko prof. Michailo Kaziniko paskaitos apie M. K. Čiurlionį ir kitus genijus.

Prof. M.Kaziniko renginių siekis – žadinti švietimo, verslo, kultūros, politikos gilumines įžvalgas ir iniciatyvas, telkti progresyvių verslo, valstybės ir visuomenės veikėjų bendruomenę. M. Kaziniko neįprastos paskaitos apjungia filosofiją, meną ir psichologiją.

M.Kazinikas – Nobelio premijos teikimo ceremonijos koncertų pagrindinis ekspertas, menotyrininkas. Švedijos televizijos „Axess TV“užsakymu pradėtame filmų cikle „Laisvas skrydis arba ad libitum“, skirtame pasaulio muzikos kultūrai, M. Kazinikas sukūrė filmą apie M. K. Čiurlionį. „Jeigu jūs iš tikrųjų suvoktumėte M. K. Čiurlionį, jo genialumą, muzikos ir dailės kūriniuose atsispindinčią visatos kilmę ir vientisumą,  jūs galėtumėte suprasti save, savąjį unikalumą, o pasauliui per pamatines žinias atverti svarbiausius dalykus,” – sako autorius. Sausio 13-osios įvykių metu M. Kazinikas palaikė lietuvių tautos dvasią, koncertuodamas su G. Dalinkevičiaus kameriniu orkestru Kaune.

Gegužės 11 d. 12-13.30 val. Vilniuje, LR Seime, vyks M.Kaziniko paskaita-diskusija „M. K. Čiurlionis: Lietuvos galimybių įžvalgos. Kultūros įtaka politikai ir visuomenės progresui“.

Gegužės 12 d. 18-21 val. Vilniuje, „Piano.lt“ salėje, vyks M.Kaziniko vakaras „Genijų virpesiai”. Paskaita „J. S. Bachas ir A. Einšteinas. L. Bethoveno efektas.  M.K. Čiurlionio efektas.“

Išsamesnė M.Kaziniko paskaitų programa – www.hai.lt

 

Sistema ir dizainas: Jonas Lekevičius